Završeno prvo Amatersko Prvenstvo Crne Gore u golfu

Na sarajevskom VF golf terenu završeno je Prvo Amatersko Prvenstvo Crne Gore u golfu.

Poslije dužeg vremena i golferi su odigrali jedan turnir po prekrasnom proljetnom vremenu i to turnir koji je istorijski za golf Crne Gore ali i za golf u Bosni i Hercegovini. Organizatori turnira GK „Knjaginja Milica“ uz pomoć sarajevskih golfera kao i sponzora turnira kompanije  „Luštica Bay“, mogu biti zadovoljni samom organizacijom koja je protekla u izvanrednoj, sportskoj i gostoprimljivoj atmosferi u Sarajevu.
Učestvovalo je 44 igrača iz Crne Gore, Hrvatske i Bosne i Hercegovine u obje konkurencije.

Prvi amaterski prvak Crne Gore, sad ga možemo nazvati i sarajlijom, je Goran Radonjić iz Bara, koji je odigrao 173 udarca u dva dana igre (85,88). Na drugo mjesto Nacionalnog prvenstva plasirao se Sead Franca sa 191 udarcom (97,94) dok je treće mjesto osvojio  Slavoljub Ščekić sa 195 udaraca (96,99).
Prva amaterska prvakinja Crne Gore u golfu je Slobodanka Ščekić koja je odigrala 227 udaraca.
Kod međunarodnog amaterskog prvenstva Crne Gore u golfu bilo je puno zanimljivije i neizvjesnije.

Prvi međunarodni amaterski prvak Crne Gore je Mahir Kadrić iz Sarajeva koji je odigrao 144 udarca (73,71). Drugo mjesto osvojio je Samir Smajić također iz Sarajeva sa 146 udaraca (70,76), dok je treće mjesto zauzeo Zoran Palameta iz Mostara sa 154 udarca.
Zanimljivo je da se prvak odlučivao zadnjih par rupa što najčešće gledamo na golf terenima a na ovom Prvenstvu učesnici su bili Samir Smajić, vodeći nakon prvog dana i Mahir Kadrić. Prevagu u korist Mahira, po tko zna koji put smo to vidjeli, donijela je 17 rupa sarajevskog terena. Pobjednik je odigrao popularnu „ptičicu“, odnosno 3 udarca, dok je Samir odigrao 0, odnosno 4 udarca, što je Mahiru donijelo jedan udarac prednosti ispred Samira prije zadnje rupe.

Kod dama najbolja je bila odlična Snježana Crnoglavac sa 154 udarca (75,77) iz Zagreba. Drugo mjesto osvojila je Edina Sudžuka iz Sarajeva sa 195 udaraca, dok je treće mjesto osvojila Slobodanka Ščekić sa 227 udaraca.

Nagrade najboljima uručio je Risto Lučić predsjednik GK „Knjaginja Milica“ koji se zahvalio svim učesnicima ovog istorijskog turnira u golfu.

I na kraju predstvanici GK Sarajevo Bahrudin Zjajo i Nedim Čehajić uručilu su Goranu Radonjiću plaketu u znak zahvalnosti, što je prema našim saznanjima i prva plaketa koju je dodijelio GK Sarajevo u toku svog postojanja.

Čestitke svima koji su radili na organizaciji ovog značajnog turnira, a posebne čestitke najboljima na turniru.